MEDLEMSLOGIN
Hvis du ikke har en profil, kan du oprette en her!

Nye instruktører søges!

Skrevet den 8. september 2019 af Rie Pedersen
AIF Gymnastik & Fitness søger instruktører til vores voksen DropIN hold. Vi tilbyder god oplæring, uddannelse og inspirationskurser, alt efter hvor meget, eller hvor lidt, erfaring man har. Jobbet er lønnet og fleksibelt.
 
Vores DropIN koncept går ud på at medlemmerne kan komme og træne som de har lyst alle ugens dage, hvor vi tilbyder forskellige former for fitness og motionshold.
Vi har et instruktørteam, som skiftes til at tage holdene. Det betyder derfor også, at man som instruktør ikke er nødsaget til at have fast hold hver uge, men man kan være fleksibel omkring, hvor mange hold man har mulighed for at tage som fra uge til uge.
 
I foreningen vægter vi vores instruktørers ønsker og ideer højt. Det betyder også, at har man en ide til et nyt hold man gerne vil starte, ønsker til nye træningsredskaber eller et fedt kursus, eller andre former for input til foreningen, så får vi det som oftest sat i værk. 
 
Uanset om du er mand, dame, erfaren eller nybegynder, så skriv til os, og hør mere, hvis det har interesse.
Skriv til formand@aifgymnastik.dk eller ring på tlf. 26152655
 
Hvis du skulle have interesse i at undervise i børnehold, hører vi selvfølgelig også gerne fra dig.

 

Kommentarer

Det er ikke muligt at kommentere på denne nyhed
Hvis du allerede er medlem af Albertslund Gymnastik forening, kan du logge ind ved at udfylde brugernavn og adgangskode nedenfor.
Hvis du ikke er blevet medlem af Albertslund Gymnastik forening, og godt kunne tænke dig det, kan du nemt oprette dig en profil og tilmelde dig et hold. Skulle du imod forventning have problemer eller spørgsmål, kan du altid kontakte os.

Forside - Foreningen - Hold info - Fitness DropIN - Job
Tilmelding - Praktisk info - Kontakt - Sitemap
AIF Gymnastik og fitness er sponsoreret af Elternativet ApS
©opyright 2007 - 2023 AIF Gymnastik og fitness