MEDLEMSLOGIN
Hvis du ikke har en profil, kan du oprette en her!

Hold information, marts 2021

Skrevet den 5. marts 2021 af Rie Pedersen
Danmark er så småt ved at åbne mere op, og det er vi glade for. For det betyder at vi fra d. 1 marts af har fået lov til at tilbyde udendørs træning for max 25 deltagere af gangen.
 
For tiden tilbyder vi derfor udendørs træning 3 gange ugentligt for alle vores voksenholds medlemmer.
Vi mødes ved Egelundskolens p-plads onsdag kl. 17, torsdag kl. 17 og søndag kl. 10.
 
For at deltage skal man være tilmeldt et voksenhold i AIF Gymnastik & Fitness.
 
Vores børnehold er også så småt ved at finde løsninger på hvordan de kan træne udendørs. Det er forskelligt fra hold til hold, hvordan det foregår. Har du ikke hørt fra dit hold, så kontakt din træner eller skriv på info@aifgymnastik.dk
 
Er du ikke tilmeldt et hold hos os endnu, men ønsker at træne udendørs med os, så hold ikke igen med at kontakte os. Skriv endelig på info@aifgymnastik.dk, så gør vi vores bedste for at finde et hold til dig.
 


 

Kommentarer

Det er ikke muligt at kommentere på denne nyhed
Hvis du allerede er medlem af Albertslund Gymnastik forening, kan du logge ind ved at udfylde brugernavn og adgangskode nedenfor.
Hvis du ikke er blevet medlem af Albertslund Gymnastik forening, og godt kunne tænke dig det, kan du nemt oprette dig en profil og tilmelde dig et hold. Skulle du imod forventning have problemer eller spørgsmål, kan du altid kontakte os.

Forside - Foreningen - Hold information - Fitness DropIN - Bliv instruktør
Tilmelding - Praktisk info - Kontakt - Sitemap
AIF Gymnastik og fitness er sponsoreret af Elternativet ApS
©opyright 2007 - 2021 AIF Gymnastik og fitness