MEDLEMSLOGIN
Hvis du ikke har en profil, kan du oprette en her!

Fejring af AIF 100 år - AFLYST

Skrevet den 18. august 2020 af Rie Pedersen
Albertslund Idrætsforening blev stiftet 28. august 1920 og omfattede gymnastik og fodbold. Dengang var navnet Vridsløselille Idrætsforening - VIF. I 1966 blev det ændret til AIF som vi kender det i dag.

I anledning af, at Albertslund IF-fodbold og AIF Gymnastik & Fitness sammen fylder 100-år D. 28 august, var planen at vi skulle have fejret det hele ugen med åben hus på alle hold, AIF dag, reception og stor fest. En festuge, som vi i lang tid har set frem til. 
 
Men da Covid19 stadig er over os, og forsamlingsforbuddet fortsat er på 100, har vi set os nødsaget til desværre at aflyse alt omkring fejringen af vores 100 års fødselsdag. Vi vurderer at det er det bedste for alles sikkerhed og tryghed. 
 
Vi vil i stedet se frem til, at vi forhåbentlig kan gøre det til næste år.
 
Hvis du kender nogen, som du ved havde planer om at deltage denne dag, så giv dem endelig denne besked videre.
 


 

Kommentarer

Det er ikke muligt at kommentere på denne nyhed
Hvis du allerede er medlem af Albertslund Gymnastik forening, kan du logge ind ved at udfylde brugernavn og adgangskode nedenfor.
Hvis du ikke er blevet medlem af Albertslund Gymnastik forening, og godt kunne tænke dig det, kan du nemt oprette dig en profil og tilmelde dig et hold. Skulle du imod forventning have problemer eller spørgsmål, kan du altid kontakte os.

Forside - Foreningen - Hold information - Fitness DropIN - Bliv instruktør
Tilmelding - Praktisk info - Kontakt - Sitemap
AIF Gymnastik og fitness er sponsoreret af Elternativet ApS
©opyright 2007 - 2021 AIF Gymnastik og fitness